ŽOK BIMAL-JEDINSTVO U 1/8 EVROPSKOG CEV KUPA

Ženski odbojkaški klub “Bimal-Jedisntvo” iz Brčkog večeras je na domaćem terenu slavio pobjedu nad Hapoel KFAR SABA iz Izraela. U regularnom dijelu susreta Brčanke su slavile pobjedu rezultatom 3:1 i time odnijele sva tri boda. Imajući u vidu pobjedu Hapoela u Izraelu rezultatom 3:0, u Brčkom je odigran odlučujući “Zlatni set” u kojem su Brčanke slavile pobjedu rezultatom 15:8 i time se plasirale u 1/8 finala Evropskog CEV Kupa. Utakmicu odigranu u sportskoj dvorani “Magnet” pratilo je oko 750 gledalaca.

Statistika utakmice ZOK BImal-Jedinstvo – Hapoel KFAR SABA

U prvom setu gošće iz Izraela prikazale su bolju igru i zasluženo slavile rezultatom 25:15. U drugom setu Brčanke preuzimaju kontrolu nad utakmicom i pri rezultatu 21:19 osvajaju nekoliko uzastopnih poena i završavaju set rezultatom 25:20. U trećem setu ŽOK “BImal-Jedinstvo” odlazi na prvi tehnički tajm-aut sa prednošću 8:6. Hapoel preokreće rezultat u svoju korist (16:14 i 21:20) da bi na kraju seta Brčanke preokrenule rezultat i slavile sa 25:23. Četvrti set bolje otvaraju gošće iz Izraela i odlaze na odmor sa prednosti od 8:6. U nastavku utakmice Brčanke preokreću rezultat i privode set kraju rezultatom 25:22. U “Zlatnom setu” Brčanke rezultatski dominiraju i slave rezultatom 15:8 za prolaz u narednu rundu takmičenja.

Brčanke su nastupile u slijedećem sastavu: Paradžik Ajla, Mitrović Sandra, Vasić Dijana, Kenjalo Duška, Radović Ivana, Dragutinović Žana, Bošković Anja, Gajić Ana, Sinanović Ajla, Babić Elena, Radović Milica, Simić Verica, Kostić Vera, Kostić Rada. Za najbolju odbojkašicu utakmice proglašena je Verica Simić.

U 1/8 finala Evropskog CEV Kupa ŽOK “Bimal-Jedinstvo” sastaje se sa boljim iz dvomeča VK UP OLOMOUC – Dinamo KAZAN.

U narednom tekstu slijedi pregled odigranih utakmica 1/16 finala Evropskog CEV Kupa.