ŽOK „BIMAL-JEDINSTVO“ I OK „MLADOST“ POBJEDNICI KUPA BIH

Odbojkaši Mladosti i odbojkašice Bimal – Jedinstva pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine koji je odigran minulog vikenda u Brčkom.

160315-finale-odbojka-muski

Mladost je u finalu pobijedila Radnik iz Bijeljine rezultatom 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) dok je Jedinstvo bilo bolje od Gacka sa 3:2 (25:27, 18:25, 25:17, 25:16, 15:12).

-Ovo je naš drugi trofej u Kupu Bosne i Hercegovine i moram reći da smo prezadovoljni zbog ovog uspjeha. Bili smo favoriti, očekivali smo pobjedu, a nakon što smo pobijedili u neizvjesnom prvom setu znali smo da ćemo doći do pehara – rekao je trener Mladosti Branko Mišić.

Žensko finale bilo je jedno od najneizvjesnijih ikada odigranih, a na kraju je trofej osvojila ekipa ŽOK „Bimal-Jedinstvo“.
-Bio je ovo nevjerovatan meč, uspjeli smo se vratiti nakon dva izgubljena seta, a gubili smo i u taj-brejku. Ipak smo imali više koncentracije u završnici i zasluženo slavili – izjavio je trener Bimal Jedinstva Goran Hadžić.

odbojka-jedinstvo-5890

-Prije svega pobjednicima želim da čestitam na uspjehu ali i svim učesnicima na dobroj organizaciji i zapaženom kvalitetu utakmica. Prethodnog vikenda smo imali dva izuzetno kvalitetna finalana turnira u Brčkom, na svim mečevima dvorana je bila puna. Posebno je interesantno bilo žensko finale u kojem smo kroz utakmicu punui preokreta vidjeli sve ono što sport može da ponudi – rekao je predsednik Odbojkaškog saveza Bosne i Hercegovine Milutin Popović.