SENIORI ZAVRŠILI NASTUP NA KVALIFIKACIJAMA ZA EVROPSKO PRVENSTVO 2015

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija izgubila je i u trećoj  utakmici kvalifikacijskog turnira protiv Švicarske sa 3:2, poslije 127 minuta igre.

Seniori su imali dobru priliku da se sa jednom pobjedom oproste sa turnira u Kečkemetu, jer su u petom, odlučujućem setu imali meč loptu (14:13) ali nisu uspjeli osvojiti odlučujući poen za pobjedu, te su peti set izgubili sa 16:14.

bih-sui

Bosna i Hercegovina – Švicarska 2:3 (22:25; 25:19; 25:23; 19:25; 14:16)
Messzi Istvan Sportcsarnok KECSKEMET. Gledalaca  100. Sudije: BORIS Roberto, HARIZANOV Petar.

bih-sui1

Bosna i Hercegovina
STANIĆ, VASIĆ, VIDOVIĆ, ĆENDIĆ, ČOLO, JANJIĆ, ŠORMAZ, AGANOVIĆ, NOVOKMET, MEHMEDOVIĆ (L), RADIĆ i ĆEREMIDŽIĆ.

Švicarska
BOSSART, GYGLI, BRANDER, WALZER, GIGER, STEIGMEIER, EICHENBERGER, WETZEL, HEIMGARTNER (L1), EHRAT, HAGENBUCH (L2) i GERBER.

bih-sui2

U posljednoj utakmici na turniru reprezentacija Norveške savladala je Mađarsku sa 3:2, te tako osvojila prvo mjesto u grupi.

1

Prvoplasirane, najbolja drugoplasirana i druga najbolja drugoplasirana reprezentacija iz tri grupe prve runde kvalifikacija za seniore takmičenje nastavljaju u drugoj rundi kvalifikacija (dva turnira).