Reprezntativke poražene od Rumunije sa 3:2

Reprezentativke Bosne i Hercegovine sinoć su poražene od Rumunije nakon 5 odigranih setova.

Prvi set naše odbojkašice osvajaju sa 25:12, da bi u drugom setu ispustile vodstvo i izgubile set 24:26. Treći set odbojkašice Rumunije nastavljaju sakupljati poene te osvajaju i treći set rezultatom 21:25. Četvrti set se reprezentativke Bosne i Hercegovine vraćaju i osvajaju set rezultatom 25:21. Treći put u četiri utakmice uslijedio je peti set. Ovog puta više sreće su imale protivnice, koje koriste naš pad koncentracije i kradu ovaj set i jako važnu pobjedu našoj reprezentaciji. Ovim porazom otežali smo sebi put u drugi krug takmičenja, imali smo svoje šanse i nismo ih iskoristili. Naša posljednja šansa je u utakmici protiv Italije, koja se igra večeras od 21:15. Ukoliko žele u drugi krug, odbojkašice Bosne i Hercegovine moraju pobijediti reprezentaciju Italije.

U drugoj utakmici odigranoj između Švicarske i Hrvatske, pobjedu je odnijela reprezentacija Švicarske sa 3:1, te sada stanje na tabeli izgleda ovako:

Screenshot 2023-08-22 060007

Utakmica protiv Italije je na rasporedu 22.8. od 21:15, uz direktan prijenos na kanalima ArenaSport televizije.