Reprezentativke pobijedile Estoniju u prvoj prijateljskoj utakmici

Pozdrav-MaloSrediti

Večeras su reprezentativke Bosne i Hercegovine odigrale prvu prijateljsku utakmicu u Tallinnu protiv domaćina, reprezentacije Estonije.

Prvi set odbojkašice su osvojile rezultatom 21:25. Drugi set donosi sigurniju igru naših odbojkašica, te set završavaju rezultatom 16:25. Treći set bolje otvaraju odbojkšice Estonije. Nakon rezultata 13:7 za Estonke, uslijedio je preokret naših odbojkašica i serija od 11 poena. Estonke se vraćaju u igru, te dolaze do samo jednog poena zaostatka. Od rezultata 18:20 igralo se poen za poen. Sigurnije i spretnije su bile naše odbojkašice koje osvajaju treći set rezultatom 25:27, za konačnu pobjedu 3:0 u setovima.

Nakon ova tri seta, odigran je i četvrti set koji su selektori obje reprezentacije iskoristili da daju priliku svim odbojkašicama. Ovaj set je završen rezultatom 21:25 za odbojkašice Bosne i Hercegovine.

Sutra je na rasporedu i druga utakmica ove dvije reprezentacije, koja počinje u 18 sati po lokalnom vremenu.