PORAZ SENIORKI OD FRANCUSKE

U drugoj utakmici drugog dana klasifikacionog turnira u Bordou ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od strane reprezentacije Francuske rezultatom 3:0. Utakmicu odigranu u sportskoj dvorani Palais des Sports de BORDEAUX  pratilo je oko 900 gledalaca. Najbolji bloker utakmice bila je Arijana Okuka.

U prva dva seta reprezentacija Francuske konstantno je održavala prednost stečenu u prvoj fazi igre i obadva seta privela u svoju korist. Rezultat u prvom setu bio je  25:13, dok je drugi set završen rezultatom 25:18 za Francusku. Treći set seniorke BiH otvaraju sa prednosti od četiri poena (5:1), da bi se na prvi tehnički tajm-aut otišlo rezultatom 8:6 za BiH. U nastavku seta Francuska preuzima inicijativu i na drugi tehnički tajm-aut odlazi sa prednosti od dva poena (16:14). Francuska nastavlja sa dobrom igrom i završava set rezultatom 25:19 za konačnu pobjedu rezultatom 3:0.

13 : 25 18 : 25 19 : 25 : :

U narednom tekstu slijedi najava treće utakmice prvog turnira druge runde kvalifikacija: