POČEO TURNIR U BELGIJI – ŠPANIJA USPIJEŠNIJA OD BOSNE I HERCEGOVINE

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od reprezentacije Španije u prvoj utakmici drugog turnira druge runde kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2017. godine. U utakmici odigranoj u Lotto Arena MERKSEM pred oko 320 gledalaca Španija je slavila rezultatom 3:0.

U provm setu reprezentacija Bosne i Hercegovina pružila je kvalitetan otpor reprezentaciji Španije koja je ipak na kraju set okončala u svoju korist rezultatom 25:22. Drugi set Španija otvara sa nizom povezanih poena i na drugi tehnički tajm-aut odlazi sa prednošću od 10 poena (16:6). U narednom periodu igre seniorke BiH postižu nekoliko vezanih poena i dolaze do rezultata 21:14 da bi se drugi set završio rezultatom 25:18 u korist reprezentacije Španije. Treći set Španija otvara na sličan način, stiče rezultatsku prednost i istu održava do kraja seta koji se završava rezultatom 25:16 za konačnih 3:0 po setovima.

22 : 25 18 : 25 16 : 25 : :

U narednom tekstu slijedi raspored preostalih utakmica drugog turnira druge runde kvalifikacija: