PIONIRI U POLUFINALU BALKANSKOG PRVENSTVA
Muška pionirska odbojkaška reprezentacija BiH današnjom pobjedom nad selekcijom BJR Makedonije ostvarila je plasman u polufinale BVA prvenstva za pionire u Bugarskoj. U utakmici odigranoj u tri seta BiH je prikazala dobru igru i slavila pobjedu rezultatom 3:0 (po setovima: 25:20, 25:23 i 25:12) – ukupan zbir 75:55.
U sutrašnjem polufinalu BiH će se sastati sa Srbijom. Utakmica je na rasporedu u 16,00 časova.
U drugoj polufinalnoj utakmici, sa početkom u 18,30 časova, sastaju se domaćin tirnira Bugarska i selekcija Turske.
U narednom tekstu slijedi pregled svih utakmica trećeg dana turnira:
Prva utakmica – GRUPA A | ||||||||||||||||||
11,00 h | RUMUNIJA | – | MOLDAVIJA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
3 | : | 1 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
25 | : | 19 | 25 | : | 19 | 23 | : | 25 | 25 | : | 22 |
Prva utakmica – GRUPA B | ||||||||||||||||||
13,30 h | BOSNA I HERCEGOVINA | – | BJR MAKEDONIJA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
3 | : | 0 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
25 | : | 20 | 25 | : | 23 | 25 | : | 12 |
Druga utakmica – GRUPA A | ||||||||||||||||||
16,00 h | SRBIJA | – | BUGARSKA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
3 | : | 1 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
25 | : | 15 | 25 | : | 23 | 20 | : | 25 | 26 | : | 24 |
Druga utakmica – GRUPA B | ||||||||||||||||||
18,00 h | CRNA GORA | – | TURSKA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
3 | : | 0 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
17 | : | 25 | 12 | : | 25 | 10 | : | 25 |
Tabela nakon trećeg dana turnira:
GRUPA A | GRUPA B | |||||||||||||
# | EKIPA | PW | PL | SW | SL | PTS | # | EKIPA | PW | PL | SW | SL | PTS | |
1. | SRB | 268 | 221 | 10 | 2 | 9 | 1. | TUR | 226 | 130 | 9 | 0 | 9 | |
2. | BUL | 237 | 185 | 7 | 3 | 6 | 2. | BIH | 201 | 187 | 6 | 3 | 6 | |
3. | ROU | 225 | 257 | 4 | 8 | 3 | 3. | MNE | 196 | 247 | 3 | 7 | 3 | |
4. | MDA | 188 | 248 | 1 | 9 | 0 | 4. | MKD | 192 | 251 | 1 | 9 | 0 |
Najava utakmica za drugi dan turnira:
Rumunija – BJR Makedonija sa početkom u 11,00 časova
Crna Gora – Moldavija sa početkom u 13,30 časova
Bosna i Hercegovina – Srbija sa početkom u 16,00 časova
Bugarska – Turska sa početkom u 18,30 časova
Rezultate prvog dana turnira možete pogledati na: