ODBOJKAŠICE BIMAL-JEDINSTVA ELIMINISANE U OSMINI FINALA CEV CUPA

jedinstvo-vs-minchanka-20-scaledAktuelne osvajačice duple krune u BiH, odbojkašice Bimal-Jedinstva, poražene su i u revanš-susretu osmine finala CEV Cupa od bjeloruske ekipe Minchanka Minsk s 3:1.

Izabranice Smaila Pezerovića pred domaćom publikom u Brčkom pružile su mnogo bolji otpor favorizovanom protivniku, koji ih je u prvom duelu savladala s maksimalnih 3:0.

Poslije 25 minuta igre gošće su povele s 1:0 nakon što im je prvi set pripao s 25:21. Drugi set bio je čista kopija prvog. Trajao je 25 minuta, a i rezultat je bio identičan 25:21.

U trećem setu odbojkašice brčanskog sastava zaigrale su svoju najbolju odbojku pa su poslije 23 minute igre slavile s 25:22 i smanjile rezultat na 1:2 u setovima.

Ipak, u četvrtom setu bjeloruski tim je trijumfovao s 25:15 za konačnih 3:1 poslije 92 minute igre.

Ovim porazom Brčanke su se oprostile od drugog po snazi evropskog takmičenja, a vrijedi spomenuti da je Anđelka Radišković s 19 osvojenih poena bila prvo ime večerašnje utakmice.