JUNIORI BIH SAVLADALI KOSOVO
Muška juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je maksimalnu pobjedu u drugom kolu, grupe B, savladala je reprezentaciju Kosovoa sa 3:0.
Reprezentacije Srbije i Turske su opravdale uloge favorita i sa maksimalnim rezultatom pobjedile svoje današnje rivale, te tako kolo prije kraja takmičenja po grupama izborile plasman u polufinale.
U trećoj utakmici Rumunija je slavila pobjedu na Albanijom rezultatom 3:1. Nakon što je Albanija osvojila prvi set na utakmici, Rumunija preuzima igru u svoje ruke i osvaja naredna tri seta.
Rezultati utakmica drugog dana Balkanijade:
Prva utakmica – GRUPA A |
||||||||||||||||||
14,00 h | MAKEDONIJA | – | TURSKA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
0 | : | 3 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
17 | : | 25 | 08 | : | 25 | 20 | : | 25 | : | : |
Druga utakmica – GRUPA A |
||||||||||||||||||
16,00 h | CRNA GORA | – | SRBIJA |
|||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
3 | : | 1 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
12 | : | 25 | 17 | : | 25 | 23 | : | 25 | : | : |
Treća utakmica – GRUPA B | ||||||||||||||||||
18,00 h | RUMUNIJA | – | ALBANIJA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
3 | : | 1 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
19 | : | 25 | 25 | : | 21 | 25 | : | 19 | 25 | : | 15 | : |
Četvrta utakmica – GRUPA B | ||||||||||||||||||
20,40 h | KOSOVO | – | BOSNA I HERCEGOVINA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
2 | : | 3 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
15 | : | 25 | 12 | : | 25 | 21 | : | 25 | : | : |
Tabela nakon prvog dana takmičenja:
GRUPA A | GRUPA B | |||||||||||||
# | EKIPA | MW | ML | SW | SL | PTS | # | EKIPA | MW | ML | SW | SL | PTS | |
1. | SRB | 2 | 0 | 6 | 0 | 6 | 1. | ROU | 2 | 0 | 6 | 3 | 5 | |
2. | TUR | 2 | 0 | 6 | 1 | 6 | 2. | BIH | 1 | 1 | 5 | 3 | 4 | |
3. | MNE | 0 | 2 | 1 | 6 | 0 | 3. | ALB | 1 | 1 | 4 | 3 | 3 | |
4. | MKD | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 | 4. | KOS | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 |
Danas se igraju izuzetno zanimljive utakmice:
U 14:00 časova derbi dana izmedju Turske i Srbija, a pobjednik će zauzeti prvo mjesto u grupi.
U 16:00 časova BiH i Albanija, meč koji odlučuje za prolazak u polufinale i borbu za medalje.
U 18:00 Makedonija i Crna Gora, i u 20:00 igraju Kosovo i Rumunija.
Sve utakmice igraju se u sportskoj gradakoj dvorani u Račanskoj, i ulaz je besplatan.