JUNIORI BIH SAVLADALI CRNU GORU

Muška juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je zabilježila prve bodove na Balkanijadi u Vrnjačkoj Banji savladavši reprezentaciju Crne Gore rezultatom 3:0.

Juniori BiH odlučno su otvorili utakmicu ostvarivši veliku prednost do drugog tehničkog tajm-auta (16:8). Prednost je sačuvana do kraja seta u kojem je konačan rezultat bio 25:17. U drugom setu reprezentacija Crne Gore držala je rezultat u neizvjesnosti do odlaska na prvi odmor (7:8), nakon čega juniori BiH preuzimaju inicijativu i na drugi tehnički tajm-aut odlaze rezultatom 16:9. Do kraja seta reprezentacija Crne Gore pruža bolji otpor, smanjuje prednost, ali to nije bilo dovoljno za preokretanje rezultata. Drugi set odlazi u korist BiH (25:22). Rezultat u trećem setu kretao se slično kao i u drugom setu uz stalno vodstvo reprezentacije BiH. Set i meč zaključeni su rezultatom 25:20 za ukupnih 3:0 za BiH.

Kompletnu statistiku utakmice možete pogledati OVDJE

Izjavu selektora muške juniorske reprezentacije BiH Sevledina Karića možete preuzeti OVDJE

U ostalim utakmicama trećeg dana Balkanijade postignuti su slijedeći rezultati:

SRBIJA – RUMUNIJA   3:0 (25:18. 25:20, 25:22)

TURSKA – BUGARSKA 3:0 (25:23, 25:17, 25:21)

U narednom tekstu slijedi pregled odigranih utakmica muške juniorske reprezentacije BiH:

17 : 25 22 : 25 20 : 25 : :

U narednom tekstu slijedi raspored narednih utakmica muške juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine: