Gacko poraženo na startu Lige šampiona

Odbojkašice Gackog poražene su u prvom kolu prve runde Lige šampiona u Zagrebu od Asteriks Avo iz Belgije sa 3:0 (25:20, 26:24, 25:12)

Šampionke Bosne i Hercegovine su imale svoj debi u Ligi šampiona i možemo reći da su pružile dostojan otpor rivalu iz Belgije. U prvom setu ekipa Asteriksa je povela sa 11:4, da bi Gačanke prišle na 13:11. Ipak protivnice su se opet odvojile i na kraju taj set osvojile sa 25:20.

Drugi set je bio najzanimljiviji, gdje je Gacko imalo prednost od čak 16:9, no nedostatak iskustva igranja ovakvih utakmica ih je koštao tog seta, pošto su Belgijanke uspjele da osvoje i taj dio igre sa 26:24.

U trećem setu nije bilo dileme oko pobjednika, jer je tim Asteriksa dominirao i slavio je sa 25:12.

Gacko će sutra od 17 časova igrati protiv Herceg Novog, a Asteriks protiv domaće Mladosti.