DRUGI PORAZ JUNIORA
Današnjim porazom od reprezentacije Rumunije muška junoirska reprezentacija Bosne i Hercegovine će se u sutrašnjoj utakmici sa boriti za plasman na peto mjesto na Balkanijadi u Turskoj.
Nakon što su u prva dva seta sa reprezentacijom Rumunije juniori BiH poveli rezultatom 2:0 u setovima, Rumuni su preokrenuli rezultat i na kraju utakmice slavili reultatom 3:2 (po setovima 22:25, 13:25, 25:16, 25:23 i 15:9).
Utakmica za peto mjesto sa reprezentacijom Albanije na rasporedu je sutra sa početkom u 14,00 (13,00) časova.
JUNIORI – BALKANSKO PRVENSTVO 2015. – ANKARA (DVORANE BEŠTEPE I BAŠKENT), TURSKA (1. – 5. AVGUST) – REZULTATI I RASPORED:
A GRUPA:
1. KOLO – SUBOTA, 1. AVGUST – DVORANA BEŠTEPE:
SRBIJA – RUMUNIJA 3:2 (21:25, 22:25, 27:25, 25:12, 15:13)
2. KOLO – NEDJELJA, 2. AVGUST – DVORANA BEŠTEPE:
SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:0 (25:10, 25:15, 25:14)
3. KOLO – PONEDJELJAK, 3. AVGUST – DVORANA BEŠTEPE:
RUMUNIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:2 (22:25, 13:25, 25:16, 25:23, 15:9)
TABELA:
1. SRB 2 2 0 6:2 5
2. ROU 2 1 1 5:5 3
3. BIH 2 0 2 2:6 1
B GRUPA:
1. KOLO – SUBOTA, 1. AVGUST:
DVORANA BEŠTEPE:
GRČKA – MAKEDONIJA 3:1 (25:17, 25:15, 22:25, 25:18)
DVORANA BAŠKENT:
TURSKA – ALBANIJA 3:0 (25:11, 25:19, 25:22)
2. KOLO – NEDJELJA, 2. AVGUST:
DVORANA BEŠTEPE:
GRČKA – ALBANIJA 3:0 (25:21, 25:20, 25:16)
DVORANA BAŠKENT:
TURSKA – MAKEDONIJA 3:1 (25:12, 25:12, 22:25, 25:14)
3. KOLO – PONEDJELJAK, 3. AVGUST:
DVORANA BEŠTEPE:
ALBANIJA – MAKEDONIJA 3:2 (19:25, 25:19, 19:25, 25:22, 15:10)
DVORANA BAŠKENT:
TURSKA – GRČKA 3:0 (25:15, 25:9, 25:22)
TABELA:
1. TUR 3 3 0 9:1 9
2. GRE 3 2 1 6:4 6
3. ALB 3 1 2 3:8 2
4. MKD 3 0 3 4:9 1
Po propozicijama BVA, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobijeda.
Ukoliko je broj pobijeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobijeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.
UTORAK, 4. AVGUST:
POLUFINALE:
DVORANA BEŠTEPE:
SRBIJA (A 1) – GRČKA (B 2) 16,00 (15,00)
DVORANA BAŠKENT:
TURSKA (B 1) – RUMUNIJA (A 2) 15,00 (14,00)
MEČ ZA PETO MIJESTO – DVORANA BEŠTEPE:
BOSNA I HERCEGOVINA (A 3) – ALBANIJA (B 3) 14,00 (13,00)
SRIJEDA, 5. AVGUST
FINALE – DVORANA BAŠKENT: 15,00 (14,00)
DVORANA BEŠTEPE:
MEČ ZA TREĆE MIJESTO: 16,00 (15,00)
MEČ ZA ŠESTO MIJESTO:
MAKEDONIJA (B 4) – PORAŽENI IZ MEČA A 3 – B 3 14,00 (13,00)