CEV CUP: Odbojkašice Bimal – Jedinstva izgubile od francuske ekipe Bezires VB

Prijatelji ženske odbojke imali su priliku da prisustvuju 16-tini finala CEV CUP-a 2023., za odbojkašice koji ima tradiciju dugu 50 godina. Igra se od 1973. i ove 2023. je jubilarno 50-to takmičenje. Ekipa Ženskog odbojkaškog kluba  „Bimal-Jedinstvo“ u dvorani brčanske Gimnazije od 19 sati je igrala utakmicu sa vicešampionskom ekipom Francuske BEZIRES VB.

Utakmica je bila dopadljiva, ali je pobjeda 0 : 3 otišla na stranu gošći po setovima: 16 : 25, 17 : 25 i 17 : 25 za 69 minuta aktivne igre, a svaki set je trajao po 23 minute. Trenerica Radmila Marković koja sa ekipom odlazi na uzvratnu utakmicu u Francusku očekuje uspješniji nastup. Trener Simondet bio je zadovoljan gostoprimstvom Brčaka i igrom svoje ekipe.