ODIGRANE UTAKMICE PRVOG DANA BVA KUPA U BIJELJINI – SPARTAK I GALATASARAY U FINALU

Odbojkaši Spartaka iz Ljiga, pobjednici BVA Kupa iz 2015. godine i Galatasaraz iz Istanbula igrat će u finalu BVA Kupa klubova 2016. godine.

Spartak je danas, u prvom polufinalu, savladao domaći Radnik iz Bijeljine rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:21 i 25:18, poslije 80 minuta igre.

bn-radnik-bijeljina

Statistika utakmice radnik-spartak

Izjava trenera OK Radnik:

Izjava trenera OK Spartak:

bn-spartak-ljig

Turski Galatasaraj iz Istanbula večeras je, u drugom polufinalu, pobjedio rumunski CSM Bukurešt sa 3:0 (25:15, 25:15 i 25:23) poslije 75 minuta igre.

Finale Galatasaraj – Spartak igra se sutra u Dvorani Gimnazije “Filip Višnjić” u Bijeljini od 17,00 časova. U utakmici za treće mjesto, sutra od 14,00 časova igrat će Radnik Bijeljina – CSM Bukurešt.

Pobjednik BVA Kupa 2016. godine igrat će u šesnaestini finala CEV Čelendž Kupa, 07. i 21. decembara 2016. godine,  protiv Kiparskog Pafijakosa iz Pafosa.