PRVA POBJEDA SENIORKI

U prvoj utakmici drugog dana turnira u Baru/Crna Gora ženska seniorska odbojkaška reprezentacija pobjedila je Litvaniju rezultatom 3:2, poslije 112 minuta igre.

A_024

Na početku utakmice, Litvanija je pokazala puno više snage, te nošena sa svojim kapitenom Petrauskaite (9 poena) osvojila prvi set. U drugom setu oba tima bili su jednaki, borila su se za svaku loptu, igrao se poen za poen.  Pred kraja drugog seta BiH seniorke su  uspjele  da se odvoje (21:19) i prednost održe do kraja. U trećem setu, Litvanija je bila oslabljena zbog povrede odbojkašice Petrauskaite, tako da su BiH seniorke bez velikih problema osvojile treći  set sa istim rezultatom. Sljedeći set, Litvanija se probudila, pokazala bolju igru i dobila set na razliku, i ako su BiH seniorke sa 22:13, stigle na 24:23, te imale meč loptu koju nisu uspjele osvojiti. U odlučujućem setu, Bosna i Hercegovina je napravila seriju od 5 poena (9:4) i donjela Litvaniji prvi poraz.

A_008

Bosna i Hercegovina – Litvanija 3:2 (18:25; 25:22; 25:22; 25:27; 15:09)
TOPOLICA BAR. Gledalac 50. Sudije:  MUHA Bruno, ZDRAVESKI Zdravko.

A_012

A_013

Bosna i Hercegovina
BARTULA, VASIC, RADIŠKOVIĆ, SIROTANOVIć, SLIJEPČEVIĆ, HADŽIĆ, POPOVIĆ  (L2), KOŠUTIĆ, OMERHODŽIĆ (L1), GAJIĆ, SIMIĆ i OKUKA.

Litvanija
STRELKAUSKAITE, STAUSKYTE, KLIOKMANAITE, SALKUTE, UVAROVAITE, KONTVAINAITE, PETRAUSKAITE, MAKAUSKAITE, DAUNYTE, GRIKSTAITE, VAINILAVICIUTE (L) i KUCINSKAITE.

Statistiku sa utakmice Bosna i Hercegovine – Litvanija možete pogledati ovdje.

U drugoj utakmici drugog dana turnira u Baru, reprezentacija Crne Gore pobjedila je Estoniju sa 3:0

Litvanija – Crna Gora                                  20:00 h

Prvoplasirane i drugoplasirane reprezentacije iz dvije grupe prve runde kvalifikacija takmičenje nastavljaju u drugoj rundi kvalifikacija u kojoj će se igrati dva turnira.

Ukoliko seniorke zauzmu prvo mjesto u grupi takmičenje nastavljaju u grupi C. U tom slučaju raspored nastupa je slijedeći:
Prvi turnir druge runde grupe C u periodu od 23 – 25.05.2014. godine, u Madridu/Španija,
Drugi turnir druge runde grupe C u periodu od 29 – 31.05.2014. godine, u Plzenu/Češka.

Ukoliko seniorke zauzmu drugo mjesto u grupi takmičenje nastavljaju u grupi F.
U tom slučaju raspored nastupa je slijedeći:
Prvi turnir druge runde grupe F u periodu od 21– 23.05.2014. godine, u Beču/Austrija,
Drugi turnir druge runde grupe F u periodu od 30.05. – 01.06.2014. godine, u Pietra Neamu/Rumunija.