ODBOJKAŠI PORAZOM ZAVRŠILI TAKMIČENJE U CEV SREBRNOJ LIGI

Odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Grčke rezultatom 0:3 (16:25, 20:25, 21:25 ) u utakmici 6. kola, grupe „A“ CEV Srebrne lige, koja je odigrana u Lukavcu. Na ovaj način naša reprezentacija porazom je završila takmičenje dok su Grci kao prvoplasirani tim u grupi, izborili plasman u završnicu.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine  na samom početku meča imala je četiri puta prednost od jednog poena (1:0, 2:1, 3:2, 4:3).  Prvi put Grčka dolazi do vođstva 5:4, a ukupnom serijom od 6:0 gostujući sastav dolazi do vođstva od 8:4. Uspio je domaći tim prići na dva poena (9:7), ali na servis Fragkosa gosti ponovo dolaze na plus 4 (11:7). Uslijedile su tri vezane servis greške, dvije za Grčku i jedna za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a onda u narednom poenu Čolo i Nenad Šormaz sjajnim blokom ponovo svoj tim približavaju na -2 (12:10). Nova serija Grka, ovaj put od 7:0 , dolazi na servis Stivačtusa za vođstvo Grčke od 19:10, što je bio rezultatski kraj za naš tim u prvim setu. Do kraja je gostujući sastav igrao „na sigurno“ za pobjedu u ovom dijelu igre rezultatom 25:16 za 26 minuta igre.

DSC_7819

Drugi set otvoren je u igri poen za poen do rezultata 3:3 kada Grci serijom 3:0 doaze do prednosti od 6:3. Imala je Grčka prednost 9:5, ali na servis Almira Čole naša reprezentacija stiže do izjednačenja (9:9), a potom nakon odličnog bloka Gajića i do vođstva 10:9. Grčka pravi novi preokret, i dolazi do vođstva od 13:11, a ovu mini seriju gostujućeg sastava selektor BiH Edin Baković prekida tajm-autom. Ipak po povratku na teren Grci osvajaju novi poen za ponovno vođstvo od tri poena (14:11). U igri poen za poen stiglo se do rezultata 17:14 za Grčku koja uspijeva osvojiti dva uzastopna poena za vođstvo od 19:14. Uzvraća reprezentacija BiH sa dva uzastopna poena, drugog nakon as servisa Milovanovića, što je bio signal za grčkog selektora Dimitrosa Andreopoulosa da pozove tajm-aut. Međutim, nastavio je Milovanović sjajno da servira i donio našem timu još dva direktna poena iz servisa za dolazak na -1 (19:18), ali je onda izbacio loptu van granica terena. Upjela je BiH još malo, do rezultata 21:20, da zadrži neizvjesnost ali je onda uslijedila serija gostujućeg sastava od 4:0 za trijumf u drugom setu rezultatom 25:20.

214135_DSC_0642

Grčka je treći set otvorila vođstvom od 1:0, ali je uslijedila serija BiH od 4:0 za vođstvo od 4:1. Grci uzvraćaju na sličan način, takođe serijom 4:0, a potom su još jednom serijom 4:0 stigli do vođstva od 9:5. Nastavjena je igra „toplo-hladno“ na obje strane pa je BiH uspjela ponovi prići na poen manjka 11:10. U nastavku meča Grčki tim, znajući šta im donosi pobjeda od 3:0, imao je više motivacije, igrao sigurnije i došao do pobjede i u trećem setu rezultatom.

Najbolji poenter meča bio je Nikos Zoupani iz Grčke sa 14 poena, a i u ovoj utakmici najbolji u BH timu bio je Marko Milovanović sa poenom manje.