SENIORI BiH POBJEDILI REPREZENTACIJU MAĐARSKE

Odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Mađarsku u utakmici trećeg kola CEV Srebrne lige rezultatom 3:1 (25:14, 20:25, 25:17, 25:22). Nakon ovog trijumfa naša reprezentacija ima teoretske šanse za prvo mjesto u grupi „A“, a ovo je bio prvi trijumf reprezentacije nakon osam godina.

BiH - Madjarska 11

Odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine silovito je otvorila meč protiv Mađarske, funkcionisali su svi elementi, počev od servisa, prijema, igre u polju pa do napada. U sjajnu atmosferi u dvorani u Kaknju ovakva igra izabranika selektora Edina Bakovića donijela je pobjedu u prvom setu sa više nego ubjedljivim rezultatom 25:14.

Drugi set donio je mnogo neizvjesniju borbu.  Prvi put Mađari su imali dva poena prednosti na rezultatu 17:15, a naša reprezentacija uspijevala je držati priključak sve do 20. poena, a onda je nakon dobre kontre Mađara gostujući tim došao do tri poena prednosti (21:18). Napali su Mađari servisom i dobrom igrom u polju u drugom setu, a do kraja BiH je osvojila još  samo dva poena tako da je Mađarska dobila ovaj set sa 25:20.

BiH - Madjarska 1

Do rezultata 6:5 rezultat je u trećem setu bio izjednačen, a onda je BiH povela sa 8:5, pa  10:6 nakon čega je mađarski selektor tražio tajm aut. U nastavku, naš tim nekoliko poena osvaja blokom, a nakon što je proradio i ovaj element Bosna i Hercegovina je došla do prednosti od 15:8. Ovo je bila prednost koja je Bakovićevom timu donijela mirnu završnicu.

BiH - Madjarska 2

U četvrtom setu nakon neizvjesnog početka BiH je u nekoliko navrata imala tri poena prednosti ali su Mađari prišli na 13:12, međutim njihova serija prekinuta je servis greškom pa se naša reprezentacija ponovo vratila na prednost od tri poena (15:12). Mađari stižu do drugog izjednačenja (4:4, 19:19), a onda i do prvog vođstva u ovom setu. Iako su gosti u ovom setu imali dva poena viška BH tim je nakon sjajnog napada Ristića stigao do izjednačenja 22:22. Odličnu seriju servisa nastavio je Adi Osmanović, a nakon tehničke greške Mađara naš tim stiže do vođstva od 23:22. Ristić u narednom poenu napada kroz sredinu i donosi meč poen za domaći tim, a potom je stigla i pobjeda.

BiH - Madjarska 12

Narednu utakmicu u CEV Srebrnoj ligi Bosna i Hercegovina igra 09. juna u gradu Schwechat (Austrija) protiv selekcije Austrije, a kompletan raspored predstojećih utakmica je sljedeći:

Austrija – BiH, 09.06.2019. u Schwechat,  sa početkom u 20,25 sati.

Grčka – BiH, 12.06.2019. u Loutraki sa početkom u 19,30 sati.