JUNIORKE BIH U POLUFINALU BALKANSKOG PRVENSTVA

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas reprezentaciju Kosova i time ostvarila plasman u polufinale Balkanskog prvenstva za juniorke 2017. godine.

U prvom setu utakmice obje reprezentacije bile su prilično izjednačene, ali je BiH na kraju uspjela da osvoji set. Drugi set pripao je reprezentaciji Kosova. Treći set BiH pokazuje dosta bolju igru i osvaja set sa 13 poena razlike. Četvrti set BiH otvara u svoju korist, održava prednost i slavi na kraju seta za konačnih BiH – Kosovo 3:1.

U drugoj utakmici trećeg dana takmičenja reprezentacija Rumunije slavila je pobjedu na Albanijom i time potvrdila treće mjesto na tabeli grupe 2.

U utakmici za prvo mjesto grupe 2 sastale su se reprezentacije Turske i Srbije. Nakon tri odigrana seta pobjedu je slavila reprezentacija Srbije i time zauzela prvo mjesto u grupi 2.

DSC_7546

U narednom tekstu slijedi pregled svih odigranih utakmica trećeg dana takmičenja: