ODIGRANE UTAKMICE DRUGOG DANA BALKANIJADE NA PALAMA

Danas su na Palama odigrane utakmice drugog dana Balkanskog prvenstva za junorke. Pobjede su slavile reprezentacije Crne Gore, Srbije i Turske.

U prvoj utakmici drugog dana BVA prvenstva na Palama reprezentacija Crne Gore savladala je reprezentaciju Kosova rezultatom 3 : 2. Crna Gora je dominirala u prvom setu koji osvaja rezultatom 25:11. U naredna dva seta Kosovo preuzima primat i slavi pobjedu sa 25:21 u oba seta. U nastavku utakmice Crna Gora osvaja četvrti i peti set za konačnih Crna Gora – Kosovo 3:2.

Juniorke Turske očekivano su slavile pobjedu nad Albanijom rezultatom 3:0. Turska je tokom cijele utakmice dominirala u igri i onemogućila vršnjakinjama iz Albanije bilo kakvo iznenađenje.

Utakmica između Srbije i Rumunije odigrana je u tri seta koja su pripala reprezentaciji Srbije.  Juniorke Srbije u svim setovima sticale su ranu prednost koju su rutinski čuvale do kraja svakog seta.

Pobjedama u večerašnjim utakmicama Crna Gora, Srbija i Turska ostvarile su plasman u polufinale BVA prvenstva, dok će četvrti polufinalista biti poznat sutra nakon utakmice između Bosne i Hercegovine i Kosova.

U narednom tekstu slijedi pregled svih odigranih utakmica drugog dana Balkanijade: