USPJEH ODBOJKAŠICA BIH UNATOČ PORAZU OD ŠPANIJE

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija BiH unatoč porazu od selekcije Španije prikazala je dobru igru i odnijela jedan bod. U utakmici odigranoj u pet setova BiH je vodila rezultatom 1:0 i 2:1 u setovima. Sve do četvrtog seta igrala se izjednačena utakmica, da bi u petom setu Španija uspjela steći manju prednost i završiti set u svoju korist za konačnih BiH-Španija 2:3 (po setovima: 25:22, 20:25, 25:20: 23:25 i 10:15) – ukupan zbir 103:107. Potrebno je istaći da se Španija nalazi na 18. mjestu na rejting listi CEV-a, u odnosu na reprezentaciju BiH koja se nalazi na 33. mjestu.

210409_BVBL3299

Nakon ove utakmice seniorke BiH nalaze se na odličnom 3. mjestu u grupi sa 4 osvojena pojena.

Ovdje možete pogledati/preuzeti statustiku utakmice BiH – Spanija

U preostale dvije utakmice Italija je slavila pobjedu nad Latvijom rezultatom 3:0 (po setovima: 25:12, 25:9 i 25:16), dok je Belgija bila uspiješnija od Bjelorusije i slavila rezultatom 3:1 (po setovima: 25:23, 23:25, 25:17 i 25:17).

Italija – Belgija 20,00 časova

U drugoj rundi kvalifikacija nastupiće 36 reprezentacija podjeljenih u 6 grupa sa po 6 reprezentacije u svakoj. Evropske kvalifikacije koje vode ka Svjetskom prvenstvu 2018. godine završavaju se u avgustu 2017. godine turnirom treće runde kvalifikacija. U treću rundi kvalifikacija plasiraće se šest druguplasiranih reprezentacija iz druge runde kvalifikacija, dok prvoplasirane reprezentacije druge runde kvalifikacija direktno ostvaruju plasman na Svjetsko prvenstvo. Treća runda kvalifikacija odrigraće se u periodu od 22. do 27 avgusta 2017. godine. Prvoplasirana i drugoplasirana reprezentacija iz treće runde takmičenje nastavlja na Svjetskom prvenstvu.