PORAZ JUNIORA BIH U UTAKMICI SA SRBIJOM

U okviru odigravanja Balkanskog prvenstva za juniore 2016. godine, muška juniorska reprezentacija BiH poražena je od reprezentacije Srbije rezultatom 3:0. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani “Vlade Divac” u Vrnjačkoj Banji sa početkom u 17,30 časova.

U prvom setu reprezentacija Srbije stekla je veliku prednost odmah na početku seta i do kraja zadržala stečenu prednost. U drugom setu muška juniorska reprezentacija BiH pružila je odličan otpor favorizovanom domaćinu koji je na kraju ipak uspio preokrenuti rezultat u svoju korist i slaviti rezultatom 26:24 u drugom setu. Juniori BiH nastavili su sa dobrom igrom i u trećem setu, ali to nije bilo dovoljno da bi se stekla značajnija prednost. Na kraju seta muška juniorska reprezentacija Srbije prikazala je kvalitetniju igru i odnijela konačnu pobjedu u ovoj utakmici.

Statistiku utakmice možete pogleadti OVDJE

U preostalim utakmicama prvog dana takmičenja postignuti su slijedeći rezultati:

BUGARSKA – RUMUNIJA           3:0 (25:19, 28:26, 25:18)

TURSKA – CRNA GORA             3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

Prva utakmica / 23.08.2016.
17,30 h SRBIJA BOSNA I HERCEGOVINA
REZULTAT
3 : 0
Prvi set Drugi set Treći set Četvrti set Peti set
25 : 12 26 : 24 25 : 19 : :

U narednom tekstu slijedi raspored narednih utakmica muške juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.