ODIGRANE UTAKMICE DRUGE RUNDE CEV ČELENDŽ KUPA

Sinoč su odigrane prve utakmice 2. runde CEV Čalendž kupa.

Odbojkašice ŽOK “Bimal-Jedinstvo” ız Brčkog poražene su u prvoj utakmici 2. runde CEV Čalendž kupa. U gostujućoj utakmici sa C.S.M. BUCURESTI, Brčanke su poražene rezultatom 3:1 (19:25; 25:23; 25:12; 25:12), poslije 99 minuta igre.

Revanš utakmica će se odigrati u Brčkom 25.11.2015. godine.

Drugi predstavnik Odbojkaškog saveza BiH, OK “Mladost” iz Brčkog poražen je na domaćem terenu također u prvoj utakmici 2. kola CEV Čalendž kupa. U utakmici odigranoj u sportskoj dvorani “Magnet Brčko”, OK “Mladost” poražen je od Turskog predstavnika ISTANBUL BBSK rezultatom 3:1 (25:17; 25:18; 29:31; 25:19), posije 103 minuta igre.

Revanš utakmica će se odigrati u Instanbulu/Turska 18.11.2015. godine.

Po propozicijama CEV, ukoliko klubovi osvoje isti broj bodova poslije dvije utakmice, ukupnog pobjednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobjede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobjednik dobija 2, a poraženi 1 bod.