Page 23 - Bilten OS BiH broj 1 za takmicarsku 2014-2015. sezonu 1

Basic HTML Version

23
6.1.3.1 Ako ekipa koja servira osvoji nadigravanje, ona osvaja poen i nastavlja da servira.
6.1.3.2 Ako ekipa koja prima servis osvoji nadigravanje, osvaja poen i mora sljededa da
servira.
6.2 POBJEDA U SETU
(D11(9))
U setu (osim u odlučujudem, 5. setu) pobjeđuje ekipa koja prva osvoji 25 poena, sa vodstvom
od najmanje dva poena. U slučaju neriješenog rezultata, 24-24, igra se nastavlja dok se ne
postigne vodstvo od dva poena (26-24; 27-25; ...).
(6.3.2)
6.3 POBJEDA U UTAKMICI
(D11(9))
6.3.1 Pobjednik utakmice je ekipa koja osvoji tri seta.
(6.2)
6.3.2 U slučaju izjednačenog rezultata, 2-2, odlučujudi (peti) set se igra do 15 poena, sa
vodstvom od najmanje dva poena.
(7.1)
6.4 NEODAZIVANJE I NEKOMPLETNA EKIPA
6.4.1 Ako ekipa odbije da igra, nakon što je bila pozvana da to učini, smatrat de se da se nije
odazvala da igra i gubi utakmicu rezultatom 0-3 i 0-25 u svakom setu.
(6.2, 6.3)
6.4.2 Ekipa koja se bez opravdanog razloga ne pojavi na terenu u zakazano vrijeme, smatra
se da se nije odazvala, a posljedice su kao u Pravilu 6.4.1.
6.4.3 Ekipa koja je proglašena NEKOMPLETNOM za set ili utakmicu, gubi set ili utakmicu.
Protivničkoj ekipi se dodaju poeni, ili poeni i setovi, neophodni za pobjedu u setu ili utakmici.
Nekompletna ekipa zadržava svoje poene i setove.
(6.2, 6.3, 7.3.1)
7. ELEMENTI IGRE
7.1 ŽDRIJEB
Prije početka utakmice, prvi sudac obavlja ždrijeb, radi određivanja prava na prvi servis i