BOSNA I HERCEGOVINA PORAŽENA OD SJEVERNE MAKEDONIJE

Reprezentativci Bosne i Hercegovine su doživjeli poraz nakon prve odigrane utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Na današnjoj utakmici protiv reprezentacije Sjeverne Makedonije, naši momci su poraženi rezultatom 3 : 1 (27:25 ; 25:21 ; 23:25 ; 25:19).

Izabranici Ifeta Mahmutovića su u prvom setu poveli sa 15:8 te je uslijedio pad u igri naših momaka koji je rezultirao serijom Sjeverne Makedonije od 3 : 0 te je uslijedio prvi time-out naše selekcije. Pred kraj seta naši momci su imali vodstvo 23:19 te set lopte na 24:22, 24:23 i 25:24 koje, nažalost, nisu iskorištene.

Drugi set je donio igru poen za poen međutim sredinom drugog seta,domaća selekcija je uspjela napraviti seriju kojom je došla do prednosti koju naš tim, uz slabiju igru u odnosu na prvi set nije uspio ugroziti.

U trećem setu je naša selekcija krunisala dobru igru te je nakon 27. minuta osvojila treći set sa 27:25.

Početak četvrtog seta bio je najlošiji u odnosu na tri prethodna. Dobri servisi Nikole Gjeorgieva rezultirali su vodstvom domaće selekcije 7:2. Do sredine seta smo uspjeli istopiti prednost protivnika (14:13), i to ponajviše zahvaljući dobroj igri Bezdroba i Osmanovića ali naši reprezentativci nisu uspjeli nešto više uraditi.

Najefikasniji u našoj selekciji je bio Adi Osmanović sa 22 poena.

Sljedeći meč našu selekciju očekuje već sutra protiv reprezentacije Turske u 18:00.