CEV KUP: SPEKTAKULARAN MEČ U BORIKU PRIPAO BANJALUČANKAMA

U prvoj utakmici šesnestine finala Kupa CEV-a odbojkašice Banja Luka Volleya savladale su Jedinstvo Bimal.

Banjalučanke su pobijedile aktuelnog i višestrukog šampiona BiH sa 3:2 (30:28, 15:25, 24:26, 25:15, 15:11).

U izuzetno neizvjesnom prvom setu u kojem su gošće vodile sa 9:5, Banjalučanke su smogle snage da uđu u neizvjesno završnicu, a onda su sa više koncentracije ušle u taj-brejk za pobjedu od 30:28.

Drugi set su odbojkašice BL Voleja bolje otvorile, do sredine seta su kontrolisale rezultat vodile sa 14:10, a onda je uslijedila nevjerovatna serija na servis Babićeve 14:0 pa su Branke došle do set lopte, a odbojkašice BL Voleja uspjele su u ovom setu osvojiti još samo jedan poen.

Odbojka-Bimal-Brčko
U trećem setu se takođe ušlo na razliku, BL Volej je imao prvu set loptu pri rezultatu 24:23, a onda je uslijedila serija Brčanki od 3:0 za pobjedu u ovom setu rezultatom 26:24.
Poslije početnog vođstva gošći u četvrtom setu BL Volej je stigao do prednosti 8:4, a prednost od četiri poena imale su i na rezultatu 11:7, a onda je Milica Šorak poentirala za maksimalnih plus pet u ovom setu (12:7). Serija BL Voleja nastavljena je do rezultata 16:7. U završnci seta Banjalučanke da igraju odlično, pa su  što rezultira  prednošću od deset poena 21:11, a do prve set lopte dolaze pri rezultatu 24:14, prvu nisu iskoristile ali jesu drugu sa izjednačenje na 2:2.

U petom setu domaće odbojkašice su došle do prednosti od 1:0, a onda onda je Bimal Jedinstvo odgovorilo serijom 7:0, ali je drama u ovom meču nastavljena nakon čto su domaće igračice uspjele izjednačiti na 7:7, a onda u završnici doći i do dva poena viška 10:8. Vodile su Banjalučanke i sa 11:9 i 12:10, a potom i 13:10. Poslije sjajnog smeča Milice Šorak BL Volej dolazi do meč lopte i pobjede u petom setu sa 15:11.

Revanš je na rasporedu 18. decembra u Brčkom. Bilo kakva pobjeda BL Voleja u Brčkom Banjalučankama donosi plasman u sminu finala CEV Kupa, a poraz od 3:2 zlatni set. Pobjeda od 3:0 ili 3:1 Brčankama donosi plasman u narednu rundu.