RUMUNIJA – BIH 3:1

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija BiH u prvoj utakmici, prvog dana kvalifikacijskog turnira druge runde u Beču,  izgubila je od reprezentacija Rumunije sa 3:1, poslije 109 minuta ige.

I pored dobijenog prvog seta sa 25:23 seniorke BiH su pružile dostojan otpor, ali nisu uspjele do kraja meča održati isti tempo, te tako Rumunke rješavaju ostala tri seta u svoju korist.

194854_BIH-Team_HPT7481

Ženska seniorska reprezentacija Rumunije je na rejting listi CEV-a daleko ispred Bosne i Hercegovine.

Nakon svih peripetija i poteškoća u toku priprema i putovanja, te trenutnih elementarnih nepogoda u Bosni i Hercegovini, seniorke su hrabro i odlučno ušle u utakmici sa Rumunkama.
Bez obzira na poraz osvjetlale su obraz odbojke u Bosni i Hercegovini.

195430_RADISKOVIC-Andelka_HPS9480

Korektor ženske seniorske reprezentacije BiH, Verica Simić proglašena je za najbolju odbojkašicu meča.

Rumunija – Bosna i Hercegovina   3:1 (23:25; 25:18; 25:23; 25:18)
Sportska dvorana: Budocenter WIEN. Gledalaca  80. Sudije:TAKAICHVILI Stephane, BRLAS Bojan.

Bosna i Hercegovina
BARTULA, POPOVIĆ, RADIŠKOVIĆ, SIROTANOVIć, SLIJEPČEVIĆ, HADŽIĆ, BOŽIĆ  (L2), KOŠUTIĆ, OMERHODŽIĆ (L1), GAJIĆ, SIMIĆ i OKUKA.

Rumunija
BACIU, ROGOJINARU, BACSIS, TRICA, SOBO, CALOTA, MANU (L), NEMTANU, SALAORU, MICLEA GRIGORUTA, ILIE ALBU i ONYEJEKWE.

202753_SIMIC-Verica_HPS9444

Domaćin turnira reprezentacija Austrije u drugoj utakmici, prvog dana kvalifikacijskog turnira je izgubila od reprezentacija Slovačke sa 3:0 (23:25; 16:25; 17:25), poslije 76 minuta ige.