CRNA GORA SAVLADALA MAKEDONIJU

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore u veoma dobroj utakmici pobjedila je Makedoniju sa 3:0, i pored  toga što su seniorke Makedonije u drugom setu imale vodstvo od  20:16, ali nisu uspjele do kraja riješiti set u svoju korist, jer odbojkašice Crne Gore prave seriju od 9:0 i dobivaju set sa 25:20.

Crna Gora – Makedonija 3:0 (25:10; 25:20; 25:20)
SC Igalo. Gledalaca: 80. Sudije: NICULESCU Sorina, DAVIDOVIĆ Nenad.

Crna Gora: Otašević,Perović, Cvijović, Donović,Vulević, Raičević, Rovčanin, Peruničić, Rosić, Jakić, Bojović i Vujadinović.
Makedonija: Popjordanovska, Petrovikj, Sarajlieva, Mirchevska, Richlieva, Jermilova, Kofiloska, Sotirovska, Veselkoska, Zivkovikj, Lazarova i Pandeva.

Grupa „A“
24. maj 2013.
Hrvatska  –  BiH                      3:0 (25:15; 25:18; 25:10)
Crna Gora  –  Makedonija     3:0 (25:10; 25:20; 25:20)

Crna Gora – Hrvatska            20,30

Pobjednici svih grupa plasiraće se u 3. rundu koja je na programu 2-4. januara 2014. godine i igra se 5 turnira sa po 4 reprezentacije (već je poznato 12 učesnika).
Drugoplasirane ekipe iz svih 6 grupa prve runde (A-F) igraće 2-6. oktobra 2013. godine u drugoj rundi jedan turnir sa kojeg će u treću rundu po tri najbolje plasirane ekipe.
Na završnim turnirima Evropa ima 9 mjesta u ženskoj konkurenciji, pa će se pored domaćina Italije i finalista Evropskih Prvenstava 2013. godine plasirati i pobjednici grupa treće runde kvalifikacija te najbolja drugoplasirana ekipa iz svih grupa odnosno dvije najbolje drugoplasirane u konkurenciji seniorki.