ZAVRŠENE UTAKMICE PO GRUPAMA BVA PRVENSTVA ZA JUNIORE
Dana 06.07.2018. godine u Bijeljini su odigrane utakmice trećego kola po grupama Balkanskog prvenstva za junioe 2018. godine. Reprezentacije Srbije, Turske, Albanije i Rumunije se plasirale u polufinale i borbu za medalje.
Muška juniorska reprezentacija BiH poslije velike borbe u utakmici koja je odlučivala drugoplasiranog na tabeli grupe „B“ i borbu za medalje, nije uspjela da savlada reprezentaciju Albanije. U utakmici poslije puno preokreta na kraju su se bolje snašli reprezentativci Albanije i slavili pobjedu rezultatom 3:2.
Juniori BiH će tako igrati za plasman od 5.-8. mjesta BVA prvenstva u Bijeljini.
Rezultati utakmica trećeg dana Balkanijade:
Prva utakmica – GRUPA A |
||||||||||||||||||
14,00 h | SRBIJA | – | TURSKA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
3 | : | 2 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
23 | : | 25 | 21 | : | 25 | 30 | : | 28 | 25 | : | 22 | 16 | : | 14 |
Druga utakmica – GRUPA A |
||||||||||||||||||
17,15 h | BOSNA I HERCEGOVINA | – | ALBANIJA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
2 | : | 3 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
23 | : | 25 | 24 | : | 26 | 25 | : | 12 | 29 | : | 27 | 14 | : | 16 |
Treća utakmica – GRUPA B | ||||||||||||||||||
18,00 h | MAKEDONIJA | – | CRNA GORA |
|||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
0 | : | 3 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
10 | : | 25 | 22 | : | 25 | 19 | : | 25 | : | : |
Četvrta utakmica – GRUPA B | ||||||||||||||||||
20,40 h | KOSOVO | – | RUMUNIJA | |||||||||||||||
REZULTAT | ||||||||||||||||||
0 | : | 3 | ||||||||||||||||
Prvi set | Drugi set | Treći set | Četvrti set | Peti set | ||||||||||||||
13 | : | 25 | 13 | : | 25 | 12 | : | 25 | : | : |
Tabela nakon trećeg dana takmičenja:
GRUPA A | GRUPA B | |||||||||||||
# | EKIPA | MW | ML | SW | SL | PTS | # | EKIPA | MW | ML | SW | SL | PTS | |
1. | SRB | 3 | 0 | 9 | 2 | 8 | 1. | ROU | 3 | 0 | 9 | 3 | 8 | |
2. | TUR | 2 | 1 | 8 | 4 | 7 | 2. | ALB | 2 | 1 | 7 | 5 | 5 | |
3. | MNE | 1 | 2 | 4 | 6 | 3 | 3. | BIH | 1 | 2 | 7 | 6 | 5 | |
4. | MKD | 0 | 3 | 0 | 9 | 0 | 4. | KOS | 0 | 3 | 0 | 9 | 0 |
U polufinalnim utakmicama i utakmicama za poredak sastaju:
Za plasman od 5-8 mjesta:
Crna Gora – Kosovo, sa početkom u 14,00 časova
Bosna i Hercegovina – Makedonija, sa početkom u 16,00 časova
Polufinalne utakmice:
Srbija – Albanija, sa početkom u 18,00 časova
Turksa – Rumunija, sa početkom u 20,00 časova