SRBIJA PRVAK BVA PRVENSTVA ZA JUNIORKE – ČETVRTO MJESTO ZA BOSNU I HERCEGOVINU

Danas jena Palama završeno Balkanskog prvenstva za juniorke 2017. godine. Titulu pobjednika odnijela je reprezentacija Srbije pobjedom nad Turskom rezultatom 3:1. Treće mjesto pripalo je reprezentaciji Crne Gore, dok je Bosna i Hercegovina zauzela četvrto mjesto u ukupnom poretku.

Utakmica za prvo mjesto odigrana je pred oko 1000 gledalaca. Tokom cijele utakmice prikazana je dobra igra obje reprezentacije. U prvom setu igralo se poen za poen da bi na kraju Srbija uspijela osvojiti set sa 27:25. Drugi set pripao je reprezentaciji Turske. U trećem setu Turska je imala prednost od 8 poena (21:13), ali je Srbija uspijela da preokrene rezultat i slavi pobjedu u trećem setu. U četvrtom setu Srbija nastavlja sa dobrom igrom i završava utakmicu rezultatom 3:1.

U utakmici za treće mjesto sastale su se Crna Gora i Bosna i Hercegovina. U utakmici odigranoj u pet setova prva je do vodstva stigla reprezentacija Crne Gore osvojivši dva uzastopna seta. Bosna i Hercegovina preuzima inicijativu u naredna dva seta i vraća utakmicu u rezultatsku neizvjesnost – 2:2 u setovima. U petom, odlučujućem setu Crna Gora preuzima inicijativu i osvaja set za konačnih Crna Gora – BiH 3:2.

U utakmici za peto mjesto Rumunija je slavila pobjedu nad reprezentacijom Albanije rezultatom 3:1.

27 : 25 16 :  25  25  : 23  25 :  19

Za najbolju odbojkašicu turnira izabrana je Jovana Kocić, iz reprezentacije Srbije.