ZAVRŠENE UTAKMICE PRVOG DANA BVA PRVENSTVA NA PALAMA

Danas su na Palama odigrane utakmice prvog dana Balkanskog prvenstva za juniorke 2017. godine. Selekcije Turske, Srbije i Crne Gore bile su uspješnije od svojih rivala, dok je reprezentacija Kosova danas bila slobodna.

U prvoj utakmici Turska je slavila pobjedu na Rumunijom rezultatom 3:1. Nakon što je Rumunija osvojila prvi set na utakmici, Turska preuzima igru u svoje ruke i osvaja naredna tri seta.

Odbojkašice Srbije su u drugoj utakmici prvog dana takmičenja bile bolje od vršnjakinja iz Albanije i slavile pobjedu rezultatom 3:0.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u jednoj izuzetno interesantnoj utakmici nije uspjela da savalda odbojkašice Crne Gore. Nakon prva dva seta koja su pripala Crnoj Gori, BiH je osvojila treći set i imala je set loptu u četvrtom setu, ali je Crna Gora uspijela da preokrene rezultat za konačnih Crna Gora – BiH 3.1.

U narednom tekstu slijedi pregled svih odigranih utakmica prvog dana takmičenja: