ODIGRANE UTAKMICE 1/16 FINALA EVROPSKOG CEV KUPA

U okviru utakmica 1/16 Evropskog CEV Kupa Odbojkaški klub “Mladost” iz Brčkog večeras je poražen od United Volleys RHEINMAIN iz Njemačke. U utakmici odigranoj u tri seta odbojkaši United Volleys RHEINMAIN slavili su pobjedu rezultatom 3:0 (po setovima: 25:12, 25:13 i 28:26). Utakmicu odigranu u sportskoj dvorani “Magnet” u Brčkom pratilo je oko 500 gledalaca.

U prvom setu gosti iz Njemačke ostvarili su značajniju prednost odmah na početku seta i istu su sačuvali do kraja seta. Drugi set United Volleys RHEINMAIN okončao je na isti način kao i drugi set. U trećem setu utakmice odbojkaši “Mladosti” na obadva tehnička tajm-auta odlaze sa prednosti od dva poena. Prednost je zadržana i pri rezultatu 21:19, da bi na kraju gosti preokrenuli rezultat i osvojili sva tri boda.

Statistika utakmice OK Mladost-United Volleys RHEINMAIN

Uzvratna utakmica u Frankfurtu na rasporedu je 18. januara 2017. godine sa početkom u 19,30 časova.

Pobjednik iz ovog dvomeča takmičenje nastavlja u 1/8 finala Evropskog CEV Kupa gdje će se sastati sa boljim iz dvomeča Topvolley Callant ANTWERP – Crvena Zvezda BEOGRAD.

U narednom tekstu slijedi pregled odigranih utakmica 1/16 finala Evropskog CEV Kupa: