ŽENSKA SENIORSKA REPREZENTACIJA BIH PORAŽENA OD BELGIJE

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od strane reprezentacije Belgije u utakmici trećeg kola druge runde kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2017. godine. Utakmicu odigranu u sportskoj dvorani Palais des Sports de BORDEAUX  pratilo je oko 200 gledalaca. Najbolji primač na utakmici bila je Dragana Bartula.

U prva dva seta reprezentacija Belgije prikazala je kvalitetniju igru i obadva seta okončala u svoju korist. U trećem setu reprezentacija Bosne i Hercegovine konstantno je održavala rezultatsku neizvjesnost sve do drugog tehničkoh tajm-auta kada reprezentacija Belgije vezanim poenima pravi veliku prednost od 8 poena (21:13). Nakon toga reprezentacija BiH preuzima inicijativu i sa nekoliko vezanih poena odvodi set u rezultatsku neizvjesnost. Na kraju Belgija ipak uspijeva da realizuje dva uzastopna poena i slavi u trećem setu rezultatom 28:26, za konačnih 3:0 u setovima.

Statistika utakmice bih-spanija

Statistika utakmice bih-francuska

Statistika utakmice belgija-bih

Ovom utakmicom završava se prvi turnir druge runde kvalifikacija. Seniorke BiH sutra odlaze u Antverpen/Belgija gdje će se u periodu od 22. do 25. odigrati drugi turnir druge runde kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2017. godine.

U narednom tekstu slijedi pregled odigranih utakmica sa prvog turnira druge runde kvalifikacija: