OBJAVLJENI UŽI SPISKOVI REPREZENTACIJA MLAĐIH UZRASNIH KATEGORIJA OS BIH
Selektori muške juniorske, ženske kadetske i muške pionirske odbojkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine objavili su uže spiskove za pripreme odbojkaša-ica za predstojeća takmičenja u organizaciji Balkanske odbojkaške asocijacije.
Na užem spisku selektora muške juniorske odbojkaške reprezentacije BiH, Selvedina Karića, našlo se 14 odbojkaša:
Br. | Ime i prezime | Pozicija | |
1 | Borojević Ilija | Tehničar | |
2 | Turanjanin Stefan | Tehničar | |
3 | Ivić Ivo | Tehničar | |
4 | Gavrić Bojan | Korektor | |
5 | Bijelović Jovo | Korektor | |
6 | Babić Perica | Primač | |
7 | Lecič Rastko | Primač | |
8 | Ristić Andrej | Primač | |
9 | Karić Safer | Primač | |
10 | Novaković Jovan | Srednji bloker | |
11 | Dejan Jocič | Srednji bloker | |
12 | Lecič Ivan | Srednji bloker | |
13 | Amanović Marko | Srednji bloker | |
14 | Agatić Mario | Libero |
Muška juniorska reprezentacija učestvovaće na BVA prvenstvu koje će se odigrati u Vrnjačkoj Banji/Srbija, u periodu od 23. do 27. avgusta 2016. godine.
Učesnici turnira: Bosna i Hercegovina, Bugarska, Crna Gora, Rumunija, Srbija i Turska.
Radmila Marković, selektor ženske kadetske odbojkaške rerpezentacije BiH objavila je uži spisak na kojem se našlo 14 odbojkašica:
Br. | Ime i prezime | Pozicija | |
1 | Milana Božić | Tehničar | |
2 | Barbara Čelar | Tehničar | |
3 | Sarah Braselle | Korektor | |
4 | Ana Damjanović | Korektor | |
5 | Ivana Radović | Primač | |
6 | Ana Ištuk | Primač | |
7 | Anđela Kovač | Primač | |
8 | Jovana Biberdžić | Primač | |
9 | Jelena Kremenović | Primač | |
10 | Sofija Ivanković | Srednji bloker | |
11 | Džana Obuća | Srednji bloker | |
12 | Džana Kurtalić | Srednji bloker | |
13 | Tatjana Lučić | Srednji bloker | |
14 | Ana Oro | Libero |
Ženska kadetska reprezentacija BiH će u periodu od 12. do 16. avgusta 2016. godine učestvovati na BVA prvenstvu koje će se odigrati u Baru/Crna Gora.
Sastav grupa:
Grupa 1 Grupa 2
Srbija Turska
Bosna i Hercegovina Moldavija
Rumunija Bugarska
Crna Gora Grčka
Nihad Bešlija, selektor muške pionirske odbojkaške reprezentacije BiH na uži spisak je stavio 12 odbojkaša, i to:
Br. | Ime i prezime | Pozicija | |
1 | Ivan Barić | Tehničar | |
2 | Milenko Kozić | Tehničar | |
3 | Faris Hujić | Korektor | |
4 | Aleksa Mandić | Korektor | |
5 | Amin Čatić | Primač | |
6 | Filip Lečić | Primač | |
7 | Adin Kadrić | Primač | |
8 | Bojan Gluhović | Srednji bloker | |
9 | Dejan Đurić | Srednji bloker | |
10 | Pavle Gordić | Srednji bloker | |
11 | Marko Karamanović | Srednji bloker | |
12 | Tomo Ilić | Libero |
Muška pionirska reprezentacija BiH će učestvovati na BVA prvenstvu u Ivanjici/Srbija koje će se odigrati u periodu od 03. do 07. avgusta 2016. godine.
Sastav grupa:
Grupa 1 Grupa 2
Turska Bugarska
Grčka Rumunija
Moldavija Srbija
Bosna i Hercegovina Crna Gora