SLOBODA NAKON MARATONA SAVLADALA JAHORINU, KAKANJ I MLADOST I DALJE BEZ PORAZA

U Tuzli je sinoć kompletirano 4. kolo odbojkaške Premijer lige Bosne i Hercegovine pobjedom OK”Sloboda” nad ŽOK”Jahorina” sa Pala rezultatom 3:2.

Nakon velike borbe pred TV kamerama, domaće odbojkašice slavile su rezultatom 3:2 po setovima 25:23, 25:19, 21:25, 23:25, 15:11 u meču koji je trajao dva sata i 15 minuta.

Nakon vodstva od 2:0 i prednosti u trećem setu, odbojkašice Slobode su se opustile što su odbojkašice Jahorine znale iskoristiti i došle do poravnanja u setovima pa čak i povele u petom setu rezultatom 11:9 što ipak nije bilo dovoljno za pobjedu.

Lideri na tabeli ŽOK Bimal Jedinstvo i ŽOK Gacko na gostovanju novajlijama u ligi ekipama Crvene Zvijezde odnosno Orašja upisale su ubjedljive maksimalne pobjede.

crvena zvijezda bimal

orasjegacko

Goražde je pred domaćom publikom savladalo Mostar sa maksimalnih 3:0 (25:19 ; 25:19 ; 25:19), dok je u Banja Luci BL Volley slavladao Igman takođe sa 3:0 (25:15 ; 25:10 ; 25:21).

U kategoriji muškaraca, najveće iznenađenje su napravili gosti iz Ljubinja koji su u Brčkom protiv Mladosti odigrali 5 setova i tako im “otkinuli” prvi bod u sezoni.

mladostljubinje

U Banja Luci, Borac je savladao OK”Radnik” iz Bijeljine nakon velike borbe i zaostatka gdje su gosti praktično imali pobjedu i svojim rukama.

boracradnik

U duelu drugog muškog kluba iz Brčkog, MOK”Jedinstvo” i Bosne iz Kalesije, pobjedu je odnio domaćin rezultatom 3:1 i tako se izdigao iznad zone ispadanja.

jedinstvokalesija

U preostala dva duela muškog dijela takmičenja, gosti su maksimalnim rezultatom savladali svoje protivnike i tako upisali nova 3 boda.

Kakanj je savladao sarajevsku Bosnu rezultatom 0:3 (12:25 ; 16:25 ; 22:25) dok je Domaljevac u Srebreniku savladao Gradinu Herceg rezultatom 0:3 (20:25 ; 23:25 ; 14:25)